Mikrokinezioterapie

Mikrokinezi znamená malé pohyby, kinezioterapie pak ve francouzštině označuje pohybovou terapii.
Mikrokinezioterapie je manuální forma sofistikované terapie, kterou vytvořili dva francouzští fyzioterapeuti a osteopati Daniel Grosjean a Patrice Benini na začátku 80. let 20. století.
Mikrokinezioterapie
Je novou holistickou metodou, která se vyvinula z medicíny, biologie, fyziky a embryologie. Kromě toho jsou v ní obsaženy poznatky z oblasti osteopatie a tradiční čínské medicíny.
Holistická metoda znamená, že se léčba nezaměřuje pouze na jednotlivé části těla nebo na konkrétní zdravotní problémy, ale na osobu jako na celek, tedy na duši, mysl a tělo. Mikrokinezioterapie stojí na dvou pilířích: na jedné straně sleduje příčiny příznaků a stimuluje regeneraci, na druhé straně je také základní léčbou, při níž se pomocí restartování opravných mechanismů odstraňují stará traumata nebo blokace uložené v organismu.
Lidský organismus má vlastní paměť, která sahá až do doby před narozením. Psychická traumata ovlivňují naši fyzickou pohodu a mohou mít následky, jako jsou alergie, migrény, srdeční arytmie nebo poruchy trávení. V mikrokinezioterapii je fyzická léčba a psychika v jakémsi vzájemném vztahu – to je velmi důležitý bod celé terapie.
Jak vypadá „mikrokinezioterapie“ v praxi?
 • Pacient nejprve popíše své potíže
  Načež si oblečený lehne nebo se posadí na lehátko. Terapeut pak různými chvaty nahmatá vibrace tkání na povrchu těla a identifikuje oblasti, ve kterých chybí vitalita.
  01
 • Zkušené ruce
  V tkáních odhalí napětí, zaseknuté oblasti a blokace, aniž by to pacienta bolelo. Tyto blokace mohou vyvolávat nejrůznější příznaky, jako jsou bolesti zad, poruchy spánku, alergie, syndrom vyhoření, deprese, napětí v šíji, bolesti ramen nebo zažívací potíže atd. Pacient nemusí nutně tyto blokace nebo napětí tkáně cítit.
  02
 • Odborník na mikrokinezi
  Je však vnímá jako „znecitlivělé oblasti“ a po hmatu dokáže všechny tyto skryté blokace v těle odhalit – a to i v orgánech nebo nervových drahách. Pomocí palpační techniky dokáže terapeut odhalit nerovnováhu v tkáni.
  03
 • Jemným impulsem
  Do pacientova těla pomáhá svalu znovu vibrovat a aktivuje jeho regenerační mechanismus a samoléčebné schopnosti. Tímto způsobem se do tkáně opět dostane životní rytmus.
  04
 • V konečném důsledku
  To vede nejen ke zmírnění potíží, ale také k „cílenému vymazaní inkriminujících informací“, a tím k úplnému zotavení.
  05
Mikrokinezioterapie je užitečným doplňkem

Nezbytné lékařské nebo psychologické léčby a splňuje ty nejvyšší standardy. Jejím cílem není pouhá úleva od příznaků, ale jakýsi „reset“ organismu, při kterém jsou odstraněny stresující informace způsobující různá onemocnění.
NAŠE terapeutKA
 • Christiane E.Hets
  Mikrokineziolog
  Narodila se v Německu v roce 1964. Velmi brzo pochopila, že se chce stát naturopatkou a terapeutem somatického těla. V roce 1982 zahájila tříletý trénink dýchání a pohybu s 90letou učitelkou Friedou Goralewski v tradici Elsy Gindlerové, průkopnice somatické karoserie.

  Poté následovala zkouška, aby se stala naturopatem, a učení různých naturopatických metod a manuálních terapií.
Léčba se provádí v dostatečných intervalech.
Ty by měly být několik dnů nebo týdnů, protože organismus musí nejprve stimulovat své samoléčebné schopnosti. Terapeuti nezaručují úspěch. Příznaky často zmizí, ale není to pravidlem.
 • PROCEDURA
  Délka 1 procedury se pohybuje v rozmezí 60-75 minut
 • ROZVRH
  Po - Ne: na objednání
 • CENÍK
  Jednotlivá procedura 2100 Kč
  Každá následující procedura 1600 Kč