Kineziologie

Kineziologie je jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny.
Cílem kineziologie je udržování rovnovážného zdravotního stavu pomocí svalů lidského těla. Každá skupina svalů lidského těla má vztah k dalším částem těla – k jednotlivým orgánům, zažívacímu ústrojí, žlázám, kostem a krevnímu oběhu. Pokud jsou v dobré kondici svaly, je i tělo zdravé.
Kineziolog nejprve zjistí
Celkový stav těla podle toho, jak při vyšetření reagují svaly na jemný tlak rukou.
Každý stres, či nemoc se projeví na našich svalech. Nějaké svaly reagují na negativní informace a stres oslabením, nějaké naopak napnutím. Negativní emoce zablokují energetické proudění nejdříve v oblasti mozku a pak i v příslušné části těla, kterou tato oblast řídí. Zablokování nebo porucha energetických toků nastává při nemoci nebo stresu.
Ale také i z důvodů traumatům jaké dostali v dětství, uloženým v podvědomí. A tak se vytváří psychické či fyzické problémy, které se mohou stát chronickými. Stresové situace mohou zablokovat a odpojit až 75 % mozku.
Kineziologie využívá
vlastních ozdravných sil organismu, po odblokovaní svalů začne tělo člověka automaticky vracet do rovnovážného stavu. Je to naprosto objektivní metoda, kterou se může naučit každý a nemá nic společného s léčitelstvím.
NAŠ terapeut
 • Konstantin SСHMIDT
  Kineziolog

  Kineziologie využívá vlastních ozdravných sil organismu, po odblokovaní svalů začne tělo člověka automaticky vracet do rovnovážného stavu. Je to naprosto objektivní metoda, kterou se může naučit každý a nemá nic společného s léčitelstvím.
Kineziologie vznikla v 60. letech minulého století v Americe.
Zakladatelem metody je americký chiropraktik George Goodheart. Zjistil, že stlačováním různých bodů na lidském těle je možno posílit odpovídající svaly. Vytvořil mapu vztahů mezi 16 různými tlakovými body na lebce, nad prsní kostí a za kolenem a všemi hlavními svalovými skupinami. V lidském těle jsou energetické kanály, díky nimž existuje vztah mezi tlakovými body, svaly a jednotlivými orgány. Tyto energetické dráhy má název meridiány, jsou využívány také v akupunktuře a akupresuře. Z metody George Goodhearta se postupně vyvinuly další kineziologické metody.
 • PROCEDURA
  Délka 1 procedury se pohybuje v rozmezí 60 - 75 minut
 • ROZVRH
  So, Ne. - na objednání
 • CENÍK
  Jednotlivá procedura 2 000 Kč